Lego Harry Potter Hogwarts: Zyra e Dumbledore 76402

New
LegoSKU: 130314

Barcode: 5702017153438


Çmimi:
Çmimi i shitjes, çmimi i shitjeve Lek10,999ALL

Përshkrim

Shtrigat e reja, magjistarët dhe magglingët e moshës 8 vjeç e lart mund të përjetojnë aventura fantastike me këtë set me shumë nivele LEGO Harry Potter Hogwarts: Dumbledore's Office (76402), me zona të ndryshme dhe detaje autentike nga saga e famshme e filmit. Adhuruesit e rinj të lojërave Harry Potter do të gjejnë magji dhe aventura në çdo dhomë të kësaj kështjelle lodrash.

Zbuloni aksesorë origjinalë si Kapelja e Renditimit dhe Shpata Gryffindor. Hyni në zyrën e Dumbledore: Pensieve zbulon kujtimet e fshehura të Fanny-së së re që ngrihet nga hiri. Lëreni Harrin të përdorë mantelin e padukshmërisë për të vizituar fshehurazi seksionin e kufizuar të bibliotekës, ku librat marrin jetë! Ndez fantazinë dhe lojën me role me 6 minifigura LEGO Harry Potter, Hermione Granger, Albus Dumbledore, Severus Snape, Argus Filch dhe Madam Pince, të përfshira në set.

Ky grup lojërash modular është i mbushur me atraksione që do të frymëzojnë imagjinatën e të rinjve dhe mund të kombinohen për të krijuar një kështjellë të plotë Hogwarts. Të përfshira janë 3 kartat e koleksionit të kartave të magjistarit (surprizë midis 16 gjithsej). Seti është një dhuratë magjike për ditëlindje për të gjithë fëmijët e moshës 8 vjeç e lart që janë adhurues të lojërave Harry Potter. Aplikacioni falas LEGO Building Instructions i lejon fëmijët të shikojnë, zmadhojnë dhe rrotullojnë modelin ndërsa ndërtohet.

Ka përmasa mbi 9'' (39cm) të larta, 7'' (19cm) të gjera dhe 3'' (9cm) të thella.

Përmban 654 copë.

Ju gjithashtu mund të pëlqeni

Shikuar së fundmi