Së shpejti në PS5, lojërat që do të vijnë...

Pasi filloi vitin e parë të lançimit të fortë, PS5 ka një numër lojërash ekskluzive gjatë rrugëve nga një sërë zhanresh të ndryshme.

Nëntorin e kaluar, Sony filloi sulmin e saj në gjeneratën e saj të lojës me PlayStation 5. Konsolja e re ka një SSD të krijuar, funksionalitet mbresëlënës multimedial dhe një kontrollues të ri në DualSense.

Me Demon Souls dhe Returnal që nuk është publikuar për rezultate pozitive, PlayStation 5 po fillon me një yll pa arritur si përvjetorin e tij njëvjeçar në treg. Nga vazhdimet e fundit, PlayStation 5 po formohet për të pasur një formacion mbresëlënës me kalimin e kohës.

Perëndia i Luftës: Ragnarok (e)

God of War u prit me brohoritje universale dhe u kujtoi lojtarët pse ishte një nga më mirët e PlayStation. Nuk ka para se PlayStation 5 të dilte në raftet e dyqaneve, një vazhdim dhe konfirmim në një stream, duke u bërë më të mëdhenj që do të bëjnë për Kratos dhe Atij në të ardhmen. Bazuar në lojën e tij në origjinalin origjinal dhe shfaqjen e Thor-it gjatë sekuencës së kreditit të lojës së parë, pasi do të jetë një aventurë madhështore.

Horizonti: Perëndimi i Ndaluar (e)

Pamjet e lojës të Horizont: West Forbidden kanë qenë jashtëmbresëlënëse. Niveli i detajeve në ndriçimin dhe animacioni është i pakalueshëm, me Guerile Games që bëjnë hapa të vërtetë që nga loja e parë në 2017. Horizonti thuhet se do të vonohet vitin e ardhshëm, por edhe me një zhgënjim tjetër të vogël si kjo, loja akoma po gjeneron një ton me zhurmë. Mbetet për t'u parë se çfarë e pret Aloy në aventurën e saj të radhës, por padyshim që do të jetë një jetë. lojë e për të gjithë fansat e PlayStation.

Gran Turismo 7 (e ndeshje)

Ndërsa grafikat e shfaqura në Gran Turismo Sport janë më të qarta, niveli i simulatorit të drejtimit të gjatë në PS5 është i pashembullt këtu. Përmirësimet e mëposhtme janë në fizikën e drejtimit, mënyrat e veprimeve dhe mjeteve për të gjitha veprimet që do të ndodhin në aktivitetet e përgjithshme. What God of War: Ragnarok dhe Horizon: West Forbidden do të bëjë për adhuruesit e lojërave aksion, Gran Turismo 7 do të jetë për entuziastët e garave dhe do të jetë titulli i domosdoshëm në zhanër për pronarët e PS5.

Forspoken (e)

E shpallur për herë të parë gjatë ekspozitës fillestare të zbulimit të Sony PS5, Forspoken (i njohur atëherë si Project Athia) është një lojë mahnitëse e re aventureske e hapur në botë nga Square Enix. Duke folur në stilistike, çdo lojtar i Final Fantasy do të jetë në shtëpinë e tij me Forspo, pasi huazon një dizajn të artit dhe pamjes grafike.

Final Fantasy 16 (e)

Duke folur për serinë Final Fantasy, një pjesë e gjashtë e pesëmbëdhjetë do të vijë si një konsolë ekskluzive për PS5 diku në të ardhmen e afërt. Pasi Final Fantasy 15 zgjodhi një përbërës unike të fantazisë dhe elementeve të botës reale, loja duket se do të kthehet në rrënjët e saj për një aventurë thjesht me temën e mesazheve me një magji të madhe në aftësitë e saj. Final Fantasy 16 paraqet një trailer mahnitëse gjatë një ekspozite PS5 vitin e kaluar. Shpresojmë, është shumë kohë para se fansat të kenë pamjen e tyre të lojës në veprim.<9>

Silent Hill (për verifikim)

Duke folur për pronat e Konamit, ekskluziviteti i Silent Hill është një tjetër që merr një fund të fundit për një arsye të madhe.Loja është e njohur vetëm si Abandoned ka tërhequr një vit të fundit, me shumë njerëz që besojnë se është një lojë e Silent Hill e maskuar në një skemë të përpunuar marketingu Cilado qoftë realitet, një vizitë në atë qytet të madhe. të lojërave është vonuar kohësh.

Sly Cooper 5 (për verifikim)

E fundit por jo më pak e rëndësishme, një lojë e re Sly Cooper është përfolur se është në zhvillim. Lëshimi i fundit i linjës kryesore ishte në 2013, me të vetmin platformer të madh veprimi ende gjallë në PlayStation duke qenë seritë Ratchet dhe Clank. Rikthimi i ekskluzivitetit do të ndihmojë në shtimin e një larmie që Sony zakonisht jepet, duke qenë një shtesë tjetër shumëgjyrëshe dhe simpatike për formacionin PS5.

 

Burimi : GAMEON ALBANIA. https://gameon.al/

.
# aparat# console ps4# console ps5# playstation 5# sony 4k# sony playstation#albagame#albagame albania#albagame toys#game news#gamers