Posteri i ri i filmit Uncharted

Përshtatja e ardhshme e filmit Uncharted, që do të dalë në kinema më 18 shkurt,sipas një posteri të ri. Më parë, posterat janë fokusuar kryesisht në Nathan Drake të Tom Holland dhe Victor “Sully” Sullivan të Mark Wahlberg, si dhe pjesën tjetër të kastit, por i fundit e vendos Drake të Holland përpara dhe në qendër ndërsa ai bie nga pjesa e pasme e një avioni. Në një sekuencë të xhirimeve Holland kohët e fundit u referua si më e vështira që ka bërë ndonjëherë.

“Me Uncharted, unë po xhiroja skena që janë shumë më të vështira se çdo gjë që kam bërë më parë,” tha Holland në një intervistë rreth prapaskenave të publikuar së fundmi. “Sekuenca kur po fluturojmë nga pjesa e pasme e aeroplanit është realizuar mbi disa kuti, dua të them, duhet ta kemi xhiruar atë për pesë javë. Pothuajse çdo ditë, nganjëherë, do të isha si 100 metra në ajër, i lidhur me një kuti që rrotullohet, dhe pastaj në thelb do të varesha derisa të më hidhte poshtë. Dhe ishte vërtet e frikshme, por mendoj se niveli i frikës e bën atë skenë shumë më autentike. Është sekuenca më e vështirë që kam bërë ndonjëherë.”

“Uncharted prezanton audiencën me Nathan Drake (Tom Holland) inteligjent dhe tregon aventurën e tij të parë të gjuetisë së thesarit me partnerin e mençur Victor ‘Sully’ Sullivan (Mark Wahlberg)”, thuhet në përmbledhjen e filmit të ardhshëm. “Frymëzuar nga seria e mirënjohur e video lojërave, ky epik aksion-aventure shtrihet në të gjithë globin dhe ndjek Nate dhe Sully teksa ata nisin ndjekjen e rrezikshme të ‘thesarit më të madh që nuk u gjet kurrë’ duke gjurmuar gjithashtu të dhëna që mund të çojnë në vëllanë e Nate të humbur prej kohësh.”

Filmi Uncharted do të dalë aktualisht në kinema më 18 shkurt pas disa vonesave. Luajnë Tom Holland si Nathan Drake, Mark Wahlberg si Victor “Sully” Sullivan dhe Antonio Banderas në një rol të paidentifikuar. Filmi do të shfaqë gjithashtu Sophia Ali (Grey’s Anatomy) si Chloe Frazer dhe Tati Gabrielle (The 100) si Braddock. Regjisori i “Venom” Ruben Fleischer është gjjithashtu pjesë e kastit. 

Burimi gameon.al