Hogwarts Legacy thuhet se është shtyrë sërish, këtë herë në vitin 2023

Pothuajse një vit nga data e vonesës në 2021, thashethemet thonë se Hogwart Legacy është shtyrë edhe një herë një vit tjetër.

Hogwarts Legacy pritej të dilte në vitin 2022, por prezantuesi i podcast të Sacred Symbol, Colin Moriarty, njoftoi në emisionin e tij se ai dyshonte se loja po pësonte disa probleme dhe raportoi se po mendohet të shtyhet sërisht.

Moriarty nuk dha detaje se ku i kishte dëgjuar thashethemet ose nuk tregoi se çfarë lloj telashesh mund të jetë loja, por lajmi me siguri do të jetë një goditje për fansat që shpresonin të luanin RPG këtë vit. Veçanërisht pasi ekipi që qëndron pas Hogwarts Legacy vetëm kohët e fundit tha se kishte plane për të ndarë më shumë informacion në lidhje me lojën pasi supozohet se zbuloi detaje të parakohshme të përbashkëta rreth lojës së shumëpritur me temë Harry Potter.

Thashethemet thonë gjithashtu se ngjarja tjetër e madhe e PlayStation mund të zhvillohet muajin e ardhshëm, me zbuluesin e njohur Tom Henderson duke lënë të kuptohet se ndoshta do të jetë State of Play. Dhe ka potencial të jetë një ngjarje mjaft e madhe duke shfaqur një paraqitje të shkurtër të Hogwarts Legacy, ndoshta së bashku me God of War Ragnarok dhe/ose Final Fantasy 16.

Ne nuk kemi dëgjuar shumë për RPG-në e ardhshme të Harry Potter që kur u zbulua në vitin 2020, por Hogwarts Legacy, një RPG i vendosur në vitet 1800 dhe shumë përpara ngjarjeve të librave dhe filmave, pritet të vijë në PS5, Xbox Series X dhe Xbox Series S.

Megjithatë, një koment i çuditshëm nga menaxheri i përgjithshëm i produkteve të konsumit të BB-së, tregoi se Hogwarts Legacy do të mbërrinte pas Fantastic Beasts 3, i cili do të debutojë më 15 prill 2022, edhe pse saktësisht se sa kohë më pas mbetet për t’u parë. 

Burimi : GAMEON ALBANIA. https://gameon.al/

# aparat# console ps4# console ps5# playstation 5# sony 4k# sony playstation#albagame#albagame albania#albagame toys#best computer#game news#gamers#gaming pc#lego#pc gamer