God of War: Ragnarok do të lançohet më 9 nëntor

God of War: Ragnarok, një nga lojërat më të mëdha të vitit të Sony, tani ka një datë zyrtare të lëshimit. Sony njoftoi sot se Ragnarok do të luhet në PS4 ashtu edhe PS5 më 9 nëntor. Përveç lajmeve për datën e lëshimit, zhvilluesi publikoi gjithashtu një trailer të ri CG për të na ngacmuar me storyn e lojës. Këtu është përshkrimi disi ogurzi:

Bashkohuni me Kratos dhe Atreus në një udhëtim mitik për përgjigje përpara betejës së profetizuar që do t’i japë fund botës. Gjatë gjithë kohës, sytë e Asgardit vëzhgojnë çdo lëvizje të tyre…

Loja fillimisht ishte planifikuar të dilte në vitin 2021, por më vonë u shty në vitin 2022. “Ne mbetemi të fokusuar në ofrimin e një loje me cilësi të lartë duke ruajtur sigurinë dhe mirëqenien e ekipit tonë, partnerëve krijues dhe familjeve,” tha zhvilluesi Santa Monica Studio në një postim në Twitter që njofton vonesën. Sony zbuloi trailerin e parë për Ragnarok disa muaj më vonë.

Burimi www.gameon.al