EA po punon mbi një lojë Marvel?

Tashmë kemi mjaft tituj të Marvel në punë. Nga Marvel’s Midnight Suns i cili do të vijë më vonë këtë vit deri te Marvel’s Wolverine (kush e di se kur do të publikohet në të vërtetë), ka shumë për të pritur me padurim.

Duket se ky është vetëm fillimi, pasi sipas insider-it të njohur Nick Baker, një burim i ka thënë atij se EA po punon për një lojë Marvel të tyren. “Ai përmendi se për çfarë ndoshta do të bëhej fjalë, për cilën IP brenda Marvel-it do të bëhej fjalë, dhe unë nuk mund të jap as të dhëna, jam i keq për të dhënat”, tha ai në Podcastin Xbox Era javën e kaluar. “Problemi është se njerëzit më njohin shumë mirë, kështu që nëse them disa gjëra, njerëzit do të thonë, “oh ky është Nick që do të thotë se ai po flet për këtë”. Gjithçka që ai më lejoi të them është se ka një thashethem që qarkullon se EA është duke punuar për një titull të Marvel.

Natyrisht, megjithatë, pyetja kryesore këtu është pikërisht ajo që Baker këmbënguli se nuk mund të përgjigjej – cila do të jetë në të vërtetë loja? Në Reddit, përdoruesit kanë qenë të zënë duke spekuluar.

Nëse thashethemet janë të vërteta, kjo nuk do të ishte xhirimi i parë i EA në një lojë Marvel pasi në vitin 2005, ata publikuan Marvel Nemesis: Rise of the Imperfects, një lojë luftarake që lidhej me serinë e librave comics Marvel Nemesis. Metacritic i jep versionit PS2 një pikë kritike shumë mesatare prej 53, me një rezultat përdoruesi prej 6.2 që nuk bën shumë për ta rritur atë më tej. Eshtë e panevojshme të thuhet, një vazhdim ndoshta nuk do të ishte titulli më i dëshirueshëm në botë, por gjithsesi duhet të konsiderohet si një opsion.

Megjithatë, sa për atë që njerëzit duan të shohin? Reddit ka një përgjigje të spikatur – Iron Man. “Reskinned Anthem into an Iron Man game”, shkroi Agoonga. “Po, ju lutem, unë kam qenë duke vdekur për një lojë aksion-RPG open world Iron Man për shumë vite. Ai është heroi i përsosur për një lojë sepse kostumet e tij përkthehen mirë në elementë RPG, dhe ato kanë mekanikën PERFEKT të lëvizjes tashmë të fiksuar,” u përgjigj xChris777. Tani për tani, sigurisht, mos merrni gjë seriozisht derisa të konfirmohet zyrtarisht, por të gjithë e dimë se çfarë duam të ndodhë.

Burimi GAMEON.AL