Këto janë të gjitha serialet dhe filmat e ardhshëm të Marvel

Ka kaq shumë filma të ardhshëm nga Marvel dhe shfaqje televizive të Disney Plus, dhe duket se lista zgjatet çdo ditë. Ne kemi përmbledhur listën përfundimtare me datat e konfirmuara të transmetimit të filmave.

Kjo eksperiencë plot me aventura do të tregojë se çfarë Marvel ka në spandex-in e saj për një botë pa Robert Downey, Jr si Tony Stark dhe Chris Evans si Captain America, pasi MCU mund të ketë nevojë për të mbledhur një seri të re të Avengers.

Dhe tani që Falcon dhe Winter Soldier ka mbaruar, ne kemi më shumë sygjerime për filmat dhe shfaqjet e mëposhtme se ku mund të shohim Sam, Bucky dhe personazhet e tjerë. Ndërsa nuk është konfirmuar ende, ne jemi praktikisht të sigurt se do të ketë një sezon të dytë të Falcon dhe Winter Solider.


Loki
(Disney Plus – 11 qershor 2021)

Pjesa tjetër e enigmës MCU për tu zbulurar është shfaqja Loki në Disney Plus. Është një hark gjashtë episodësh që sjell Lokin ose një variant të tij nën juridiksionin e një organizate të quajtur Time Variance Authority (TVA). Ata janë përgjegjës për të mbajtur realitetin që të mos bëhet shumë kaotik, për të zhbërë punën e atyre që kanë krijuar përçarje në kohë. Kjo do të thotë se ata kanë sjellë një version të Loki për të ndihmuar në rregullimin e editimeve të tij në realitet, dhe as ai nuk po e bën atë vetëm. Partneri i Lokit në zhbërjen e krimeve të tij është Mobius M. Mobius, një detektiv i luajtur nga Owen Wilson.


Black Widow
(9 korrik 2021)

Meqenëse shpirti i Natasha Romanoff është mbërthyer në Vormir, Black Widow është paksa një film i rikthimit. Konkretisht, ajo po sjell audiencën përsëri në Fazën 3 të MCU, pasi është vendosur në vazhdën e Captain America: Civil War. Në të, Agjenti Romanoff po kthehet në ish-Bllokun Sovjetik, ku është familja e saj, Alexei, Yelena, Melina. Por kjo nuk është një bashkim i gëzueshëm i familjes. Natasha duhet të merret me një çështje të papërfunduar.


Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings
(3 Shtator 2021)

Dihet pak për Shang-Chi dhe Legend of the Ten Rings, e cila është shfaqur pak në filmat e mëparshëm të Iron Man. Filmi, i drejtuar nga Destin Daniel Cretton luan Simu Liu si Shang-Chi, Awkwafina si Katy dhe Tony Leung si Mandarin i vërtetë. Plot-i i filmit është një histori e thjeshtë. Artisti ushtarak Shang-Chi është i detyruar të merret me të kaluarën e tij, pasi organizata Ten Rings e tërheq atë. Dhe kur themi “Mandarin i vërtetë”, ne patjetër po tërheqim fijet e komplotit nga Iron Man 3, hera e fundit që emri Mandarin u shqiptua në MCU.


The Eternals
(5 Nëntor, 2021)

The Eternals duket se është izoluar në pjesën e vet të MCU, duke dhënë shumë arsye të pyesim se çfarë po ndodh me filmin e drejtuar nga Chloe Zhao. Por ne nuk vëmë bast që Marvel të prezantojë një paketë të re qeniesh super-fuqishme të drejtuara nga një emër i madh. Këtë herë, ne jemi duke u përqëndruar në një grup proto-njerëzish që kanë super-fuqi dhe mbartin energji kozmike.

Ata janë The Eternals, dhe disa prej personazheve të filmit janë Sersi, Ikaris, Kingo, Phastos, Ajak dhe Thena. Ata luftojnë kundër Deviants, një grup tjetër i krijuar nga Celestials. Dhe, këtu qëndron lidhja me MCU ku ju mund të rikujtoni se Ego , babai i Peter Quill i vetë-identifikuar si një Qiellor.


Spider-Man: No Way Home
(17 Dhjetor, 2021)

Historikisht, historia është e thjeshtë, Spider-Man u përgatit për vrasjen e Quentin Beck dhe duhet të pastrojë emrin e tij. Thashethemet për filmin e tretë Spider-Man me aktorin kryesor nga Tom Holland është se në të vërtetë do të ketë tre Spider-Men në të. Lajmet duken të përshtatshme që kur Quentin Beck tha fjalën “multiverse” në Spider-Man: Far From Home, thashethemet kanë thënë që Andrew Garfield dhe Tobey Maguire do të përsëritin rolet e tyre si Peter Parker në Spider-Man: No Way Home. Dhe ato nuk do të jenë aktorët e vetëm të njohur, prisni Jamie Foxx si Electro, Alfred Molina si Doc. Ock dhe madje Willem Dafoe si Norman Osborn / The Green Goblin, Kirsten Dunst dhe Emma Stone. Gjithashtu thuhet se do të kthehet mbase dhe J. Jonah Jameson. Vetë Osborn thuhet se është i lig për momentin, kështu që mbani sytë në atë që do të ndodhë më pas


Hawkeye
(Disney Plus -2021)

Jeremy Renner duket se është duke u përshtatur për herë të fundit, dhe gjithçka është për të trajnuar zëvendësuesin e tij. Siç u njoftua në San Diego Comic-Con 2019, shfaqja Hawkeye do të shohë Clint Barton duke stërvitur Kate Bishop për të qenë Hawkeye i ri. Seriali, i cili do të gjurmojë linjat e shkruara nga Matt Faction dhe David Aja, do të shfaqë luftën me grupin mafioz të njohur si Tracksuit Draculas. Barton ka marrë një pjesë të territorit të tyre dhe ata nuk janë të lumtur. Dhe prisni të shfaqet Lucky The Pizza i adhurueshëm.

Ms.Marvel
(Disney Plus – 2021)

Kamala Khan, së fundmi e parë në lojën Avengers, do të bëhet një nga anëtarët më të reja të MCU në serinë e saj Disney Plus. Khan, personazhi i parë mysliman i Marvel , do të portretizohet nga Iman Vellani, Është një meta-histori e përshtatshme, me zonjën Marvel që është fëmija i ri në bllokun e madh në botën e Marvel. Khan është një tifoz i Kapitenit Marvel dhe fiton superfuqi që ndryshojnë formën. Ms. Marvel nuk do të jetë thjesht një goditje e vetme, ajo tashmë është përgjuar për të dalë në Captain Marvel 2. Dhe tani që Falcon është Captain Amerika, nuk do të çuditemi kur Sam Wilson duket se rekruton zonjën Khan për t’u bashkuar me një skuadër të re të Avengers.

What if…?
(Disney Plus – 2021)

What if, një seri e animuar që vjen në Disney Plus që përshtat komikën me të njëjtin emër. Siç nënkupton emri i saj, What if …? merr karaktere klasike të Marvel por u bën një kthesë atyre për të ndryshuar historitë në mënyra dramatike. Për shembull, po nëse Steve Rodgers nuk merr super serum, dhe Peggy Carter e merr atë për vete. Një episod tjetër do të shfaqë veprimin zanor të të ndjerit Chadwick Boseman në një skenar të egër që e vendos atë në ekuipazhin e Gardianëve të Galaxy si Star-Lord.


Doctor Strange in the Multiverse of Madness
(25 Mars, 2022)

Titulli i këtij filmi tregon mjaftueshëm, Dr. Stephen Strange po shkon në një udhëtim edhe më të egër. Doctor Strange në Multiverse of Madness do të lidhet si në WandaVision ashtu edhe në Spider-Man: No Way Home. Si do të ndodhë? Epo, fotot e shkrepura të Spider-Man 3 sugjerojnë që Peter, MJ dhe Ned kanë gjetur rrugën e tyre në Sanctum Sanctorum, ndërsa fundi i WandaVision tregoi Wanda të gjitha në llojet e magjisë për të cilat Strange është mjaft i ditur.


Thor: Love and Thunder
(6 Maj, 2022)

Filmi i ardhshëm Thor mund të ngjajë paksa me What if …?pasi do të shfaqë Jane Foster teksa bëhet Thor i ri. Dhe ndërsa Chris Hemsworth dhe Tessa Thompson janë përsëri si Thor dhe Valkyrie, ata nuk janë të vetmit heronj të njohur të MCU që kthehen. Gardianët e Galaxy përfshirë Chris Pratt dhe Dave Bautista, janë gjithashtu së bashku për ngritjen. Christian Bale është në bord për të luajtur rolin e të ligut Gorr the God Butcher, i cili është i zemëruar me perënditë.


Black Panther: Wakanda Forever
(8 Korrik, 2022)

A do të ketë një film të ri të Black Panther? Një luftë tjetër për fronin e Wakanda? Këto janë pyetjet pa përgjigje kur mendojmë për Black Panther: Wakanda Forever. Thashethemet kanë lënë të kuptojmë që Shuri do të jetë një nga kandidatët kryesorë që do të marrë rolin e Black Panther të ri. Ne nuk do të habitemi kur shohim se M’Baku gjithashtu bën një pretendim për atë titull. Sa për të ligun e filmit, thashethemet na ugjerojnë që Namor the Submariner do të jetë ai personazh. Filmi mund të shfaqë edhe Daniel Brühl, tani që Baroni Helmut Zero është në paraburgim në Wakandan.


The Marvels (11 Nëntor, 2022)

Marvels do të tregojnë aventurën e radhës të Carol Danvers, Nick Fury dhe Talos. Dhe ata nuk do të jenë vetëm, finalja e WandaVision na informoi për faktin se Monica Rambeau do të ngrihet në hapësirë për të parë përsëri shoqen e nënës së saj. Gjithashtu, zonja Marvel do të shfaqet në Captain Marvel 2, për të takuar heroin e saj. Ne nuk e dimë se cilët do të luftojnë heronjtë tanë, por nuk do të habitshim se ky film bën pjesë në serialin Disney Plus Invasion Secret, i cili do të përqendrohet në një grup të keq Skrulls, të cilët Fury dhe Talos luftojnë për t’i ndaluar.


Ant-man And The Wasp: Quantumania
(17 Shkurt, 2023)

Marvel konfirmoi datën e transmetimit të Ant-man 3 nëprmjet një posteri në Twitter. Dhe sa i përket asaj që do të jetë në këtë film, ajo që dimë është se Scott dhe Hope do të vazhdojnë të mos bëjnë pushim, pasi shfaqet Kang The Conqueror që udhëton në kohë. Kjo është më e rëndësishmja sepse Kang është Nathaniel Richards, babai i patriarkut Fantastic Four, Reed Richards.. Pra, kjo lë të kuptojmë se Marvel ka filluar të prezantojë familjen Richards / Storm që udhëton në hapësirë.


She-Hulk
(Disney Plus — 2022)

Në komikët e Marvel, nuk ka vetëm një Hulk. Ekziston edhe një She-Hulk, dhe ajo është një avokate gjithashtu. Dhe në serinë Disney Plus që mban emrin e saj, She-Hulk do të portretizohet nga Tatiana Maslany. Ne nuk kemi shumë detaje në lidhje me këtë seri, por thashethemet aktuale në lidhje me shfaqjen e Disney Plus është se do të ishte Law & Order: MCU. A mund të jetë kjo një mënyrë për të rikthyer këshillin ligjor të Nelson, Murdock dhe Page, i parë për herë të fundit në Netflix? Shanset janë të pakta, por ne nuk po përjashtojmë asgjë.

The Guardians Of The Galaxy Holiday Special
(Disney Plus — sezoni i pushimeve në 2022)

Shkruar dhe drejtuar nga James Gunn, The Guardians Of The Galaxy Holiday Special është vendosur mes Thor: Love dhe Thunder dhe Guardians Vol. 3. A do të shpjegojë se çfarë ndodh me personazhet midis aventurave, apo thjesht do të jetë një shans që Drax të keqkuptojë atmosferën e festave? Ne vetëm presim që Star-Lord të jetë pak moody, pasi duket se Gamora është ndarë nga grupi, duke bërë që Quill të mos ketë me kë puthet nën veshtull.


Deadpool 3
(TBA — ndoshta në 17 Shkurt, 2023)

Po, Deadpool 3 është një film i Marvel dhe do të ketë një vlerësim R. Deadpoool 3 ka të ngjarë të zgjasë pak. Kreu i MCU Kevin Feige ka thënë se filmi nuk do të fillojë xhirimet deri në 2022, gjë që e vë atë si një shfaqje të mundshme të vitit 2023. Filmi ka bërë bashkë Lizzie Molyneux-Logelin dhe Wendy Molyneux, të dy shkrimtarët e Bob’s Burgers. Çfarë pritet të bëjë Deadpool në MCU? Ndoshta vazhdonpunën që Fake Pietro filloi në WandaVision, dhe vazhdon të prisë murin midis pronave X-Men të Marvel dhe MCU.


Guardians Of The Galaxy Vol. 3
(me shumë mundësi në 5 Maj, 2023)

Kevin Feige ka thënë se vëllimi i tretë i aventurave të Guardians do të dalë në vitin 2023. Ky do të shërbejë si kthimi i James Gunn në karrigen e regjisorit në një film me metrazh të gjatë të Marvel. Siç u përmend më lart, prania e Gamorës ka të ngjarë të jetë ajo për të cilën kujdeset Peter Quill, por ekziston një Guardian që ende nuk e kemi parë të bashkohet me ekuipazhin, Adam Warlock. Duke thënë, a është kjo bejeta përfundimtare e Gardians? Gunn ka thënë se ka të ngjarë të jetë e fundit me serialin dhe se shumë mirë mund të jetë fundi i një trilogjie.


Blade
(ndoshta në 28 Korrik, 2023)

Teksa zbuluam se Mahershala Ali ishte Blade tronditi Comic-Con në 2019. Po, the daywaker i njohur nga Wesley Snipes po vjen në MCU. Ndryshe nga Deadpool 3, kjo do të jetë një çështje PG-13 dhe R e pavlerësuar. Dihet shumë pak, përveç Stacy Osei-Kuffour që ka rënë dakord për të shkruar filmin. Meqenëse nuk ka një datë reale të transmetimit, ose një datë prodhimi, kjo na bën të paduruar se sa shpejt do të shohim Blade të hakojë dhe të çojë rrugën e tij përmes MCU.


Fantastic Four
(ndoshta në 3 Nëntor, 2023)

Blade nuk ishte e vetmja surprizë nga Marvel në Comic-Con. E njëjta konventë bëri që Kevin Feige të zbulonte se filmi Fantastic Four i Marvel do të ndodhë. Deri më tani, i vetmi lajm i madh në lidhje me filmin kanë qenë thashethemet se kush do të luajë personazhet kryesore. Me thashethemet e hershme që tregojnë se Jennifer Lawrence luan Sue Richards,The Invisible Woman. Pas këtij informacioni fansat u kthyen në mbështetjen e super-çiftit të IRL Emily Blunt dhe John Krasinski.


Armor Wars
(Disney Plus- data e publikimit e pavendosur)

Don Cheadle tashmë ka qenë në një shfaqje të Disney Plus, dhe ai do të marrë të tijën. Armor Wars përshtat serinë komike me të njëjtin emër dhe i jep James Rhodes një mision të ri, të ndalojë keqpërdorimin e forcave të blinduara të Tony Stark. Është një teori se i ligu Justin Hammer mund të jetë ai që përdor forca të blinduara të Stark për vepra të këqija, duke i shitur ato në tregun e zi.


I Am Groot
(Disney Plus — data e publikimit e pavendosur)

Një seri e animuar me metrazh të shkurtër, e cila na bën të mendojmë për Forky Asks A Question, do ta sjellë Groot në një seri situatash. Po, kjo është më së shumti ajo që mund të themi. Pak dihet rreth filmit përveç se personazhi do të shfaqet në ekran krahas disa personazheve të rinj dhe të pazakontë.


Ironheart
(Disney Plus— data e publikimit e papërcaktuar)

Riri Williams, një shtesë në botën e komikave të Marvel, është një shpikës gjenial që po bën forca të blinduara që do t’i bënin përshtypje Tony Stark. Dhe ajo do të marrë një shfaqje të Disney Plus, me protagonist Dominique Thorne në rolin kryesor. Williams ndërtoi kostumin e saj në dhomën e konviktit të MIT, kështu që kjo mund të jetë prona e MCU që më në fund e çon Marvel në një vend që duhet të shkojë, në kolegj. A do të bëhet ajo Iron Man i ri, siç bëri në comics? Vetëm koha do ta tregojë.


Moon Knight
(Disney Plus — data e publikimit e papërcaktuar)

Oscar Isaac është ofruar për të luajtur Moon Knight, një personazh më pak i njohur i Marvel, i cili beson se i ishin dhënë fuqi nga një perëndi egjiptian. Nëse është apo jo e vërtetë akoma nuk është e ditur,por ish-agjenti i CIA-s ka personalitete të shumta, të cilat duhet t’i japin kësaj shfaqjeje Disney Plus një thellësi. Nënshkrimi i Isaac u konfirmua kur kinematografi i serive Gregory Middleton postoi në lidhje me të në Instagram. Justin Benson dhe Aaron Moorhead janë raportuar si regjisorë të serialeve, dhe Mohamed Diab është vendosur të drejtojë.


Secret Invasion
(data e publikimit e papërcaktuar)

Skrullët që ndryshojnë formën fillimisht i pamë në Captain Marvel tani kanë infiltruar botën në vendet më të larta të pushtetit. Dhe vetëm Nick Fury dhe Talos do të jenë në gjendje t’i ndalojnë ata, në Marvel’s Secret Invasion. Kjo seri Disney Plus duhet të sigurojë të qeshura dhe një ndjesi aventure.


Seri e vendosur në Wakanda nga Ryan Coogler
(data e publikimit e papërcaktuar)

Po kthehemi në Wakanda, në një mënyrë apo në një tjetër. Një seri televizive që zhvillohet në tokën e çudirave teknologjike të Wakanda do të jetë një nga pesë projektet që vijnë nga partneriteti midis Disney dhe të drejtuesve të Black Panther Ryan Coogler, Proximity Media. Asnjë informacion për kastin ose ekipin e filmit.

Burimi GAMEON

https://gameon.al/tv-movies/te-gjitha-serialet-filmat-ardhshem-marvel/

AvengersCaptainamericaIronmanMarvelMarvelcomicsSpidermanThor