Switch Paper Mario The Origami King

Save 10%
NintendoSKU: 124237

Barcode: 045496426385


Price:
Sale price 7,199 Lek Regular price7,999 Lek

Description

Mbretëria është shkatërruar nga një person shpirtligë prej origami! Bashkohu me Marion dhe partneren e tij të re, Olivia, teksa ata luftojnë kundër ushtarëve të këqinj prej letre, riparojnë natyrën e dëmtuar, dhe tentojnë të lirojnë kështjellën e Princeshës Peach nga kthetrat e Mbretit Olly në këtë aventurë të mbushur me komedi, vetëm në sistemin Nintendo Switch™. Mario dhe Luigi marrin një ftesë nga Princesha Peach për të marrë pjesë në Festivalin e Origami dhe ata shkojnë me nxitim në Toad Town…por dicka nuk shkon. Pas hetimit të qytetit të bukur të boshatisur, dyshja gjen Princeshën Peach në një gjendje të frikshme (të palosur)- ajo ishte kthyer në origami nga Mbreti Olly, mbreti i Mbretërisë Origami! Me pesë dragonj gjigantë nën kontrollin e tij, Mbreti Olly lidh Kalanë e Princeshës Peach dhe e transporton atë në një mal të largët, si pjesë e planit të tij për të ribërë botën. Në udhëtimin e tij për të cliruar kështjellën e Princeshës Peach dhe riparuar peisazhin prej letre të shkatërruar, Mario takon Olivian, motrën e Mbretit Olly, dhe të dy bashkojnë forcat për të ndaluar planin e Olly. Edhe Bowser bie viktimë e planit të Olly kur minionët e tij kthehen në ushtarë origami dhe tradhëtojnë mbretin e tyre Koopa, duke detyruar atë të bashkpunojë me Marion dhe Olivian! Lufto ushtarët origami në beteja në ring të cilat të sfidojnë të krijosh strategji për të sulmuar fuqishëm! Jashtë betejave, Mario mund të përdorë aftësine e zgjatjes së 1000-krahëve, në vende specifike për të vepruar me mjedisin për të tërhequr, goditur dhe më shumë! Bashkohu me Marion, Olivian, dhe miqtë e tyre në një udhëtim plot me të qeshura, emocion dhe thriller.

You may also like

Recently viewed