Lego Minecraft The Bakery Village 21184

New
LegoSKU: 130322

Barcode: 5702017156620


Çmimi:
Çmimi i shitjes, çmimi i shitjeve 2,999 Lek

Përshkrim

E mbushur me personazhe të Minecraft, aksesorë argëtues dhe veçori interesante, LEGO Minecraft The Bakery (21184) është një dhuratë argëtuese për fëmijët e moshës 8 vjeç e lart.

Ky grup lojërash i mbushur me aktivitete Minecraft po shpërthen me mundësi lojërash. Kasti i personazheve të Minecraft përfshin një bukëpjekës, fshatar bore, dhi dhe një kacavjerrës. Furra e ngarkuar ka një dhomë të mobiluar ku fëmijët mund të luajnë histori të jetës së shtëpisë. Përpara se buka dhe biskotat të mund të piqen, fëmijët duhet të mbledhin përbërësit. Ata marrin grurin duke ndihmuar një fermer ta rrisë atë. Qumështin e marrin duke e mjelur dhinë. Më në fund, ata i bashkohen bukëpjekësit për t'u bërë krijues në kuzhinë. Për më shumë eksitim, një kacavjerrës i frikshëm po përgjohet afër dhe është i vendosur të shkatërrojë gjoksin me një vezë të vlefshme brenda. Fëmijët duhet të mbrojnë furrën e bukës duke përdorur armën klasike të Minecraft, një shpatë diamanti. Kur beteja të përfundojë, grupi modular mund të riorganizohet lehtësisht për të frymëzuar aventura të reja të pafundme.

Ju gjithashtu mund të pëlqeni

Shikuar së fundmi