Lego Harry Potter Hungarian Horntail Dragon 76406

New
LegoSKU: 130313

Barcode: 5702017189970


Çmimi:
Çmimi i shitjes, çmimi i shitjeve 6,899 Lek

Përshkrim

LEGO Harry Potter Hungarian Horntail Dragon (76406) i lejon fansat e filmave magjikë të ndërtojnë, shfaqin dhe 'fluturojnë' një nga dragonjtë më të rrezikshëm që ka ekzistuar ndonjëherë në botën e magjisë. Ky rekreacion i frymëmarrësit legjendar të zjarrit është i përshtatshëm për shtrigat, magjistarët dhe maggles të moshës 10 vjeç e lart.

Dragon i ndërtuar me krahë 'fluturues'
Ky model i ndërtuar me tulla rikrijon luspat e zeza, bishtin me thumba dhe frymën e zjarrtë të dragoit hungarez Horntail. Krijesa ikonë nuk është vetëm shpërblyese për t'u ndërtuar dhe mbresëlënëse për t'u shfaqur - fëmijët mund të përdorin gjithashtu krahët e modelit të lidhur realisht. Një dorezë në pjesën e pasme bën që krahët të përplasen me hijeshi lart e poshtë, duke shfaqur gjerësinë e plotë të krahëve të bishës mbi 40 cm (15 in.). Figura e koleksionit qëndron mbi një bazë të fortë dhe shoqërohet nga një minifigurë e Harry Potter-it që ecën me fshesën e tij. Magjia vazhdon me aplikacionin falas LEGO Building Instructions, i cili i lejon fëmijët të zmadhojnë dhe rrotullojnë modelin ndërsa ndërtojnë.

Ju gjithashtu mund të pëlqeni

Shikuar së fundmi