Baza e Kërkimit Hënor Lego City 60350

LegoSKU: 129699

Barcode: 5702017161792


Çmimi:
Çmimi i shitjes, çmimi i shitjeve 12,999 Lek

Përshkrim

Fëmijët mund të hyjnë në të ardhmen e eksplorimit të hapësirës me këtë grup lojërash në bazën e kërkimit hënor – i mbushur me automjete dhe detaje realiste të frymëzuara nga NASA.
Numri i modelit LEGO®: 60350 - për moshat 7 vjeç e lart.

Ky grup hapësinor LEGO përmban një lodër me kupolë, një bazë kërkimore hënore, një tokëzues hënor LEGO, dron skycrane, rover VIPER dhe një karrocë hëne.
Kompleti bazë i lodrave të hënës, i frymëzuar nga LEGO NASA, është i mbushur me detaje për lojëra imagjinative në hapësirë, plus 6 minifigura astronautësh LEGO.
Përfshin dhoma akomodimi me kupola me një laborator botanike dhe garazh në nivel tokësor, plus një laborator shkencor, bllokues ajri dhe module tuneli doke.
Kjo lodër në hapësirën e jashtme vjen me aksesorë argëtues për lojëra me imagjinatë - një skaner i sipërfaqes së planetit, bimë, gota pijesh dhe helmeta.
Aplikacioni LEGO Building Instructions për telefonat inteligjentë dhe tabletët i lejon fëmijët të zmadhojnë, rrotullojnë dhe shikojnë modelet nga të gjitha këndet ndërsa ndërtojnë.
Misionet hapësinore argëtuese presin me këtë grup hapësinor të frymëzuar nga LEGO City Lunar Research Base (60350). Është i mbushur me detaje autentike të bazuara në automjete dhe pajisje reale hapësinore, duke përfshirë një tokëzues hënor LEGO, një karrocë hëne, rover VIPER dhe një modul akomodimi me kube me laboratorë, garazh dhe bllokim ajri, plus 6 minifigura astronautësh LEGO. Ka përmasa mbi 5 inç (13 cm) e lartë, 15,5 inç (40 cm) e gjerë dhe 10 inç (25 cm) e thellë.
Përfshin 786 copë.

Ju gjithashtu mund të pëlqeni

Shikuar së fundmi